Spišské Liehovarnícke múzeum – Stará Ľubovňa

Popis projektu

Tradícia výroby Spišskej Borovičky – národného nápoja Slovákov – nebola patrične prezentovaná, tak ako by si tento tradičný nápoj zaslúžil. Realizácia dôstojnej prezentácie výrobného programu firmy GAS FAMILIA,s.r.o., ktorý je nositeľom ochrannej známky tohto produktu, patrí medzi priority vedenia firmy. Preto sme boli oslovení na spoluprácu na vytvorenie reprezentačných priestorov takejto expozície.

Nosným ideovým prvkom, ktorý charakterizuje architektonickú kompozíciu sú dve rovnobežné nosné steny, ktoré ohraničujú priestor expozície , v ktorých sú votknuté stropy, ktoré sú nesené priehradovými oceľovými nosníkmi. Výrazné horizontály okien a kompozícia stredového átria na 2.N.P. tvoria kompozičný akcent a prienik svetla do budovy. V zadnej časti je výstavný priestor cez dve podlažia s interiérovým točitým schodiskom, kde bude umiestnený hlavný exponát - model destilačnej kolóny a názorná ukážka pálenia. Priestorová skladba múzea a celkové architektonické hmotové pôsobenie je zrejmé z modelu, ktorý sme pripravili pre investora frézovaním v mierke 1 : 100.

Naše riešenie interiéru vychádza z celkového architektonického pôsobenia interiérov budovy a priehľadov cez jednotlivé priestory, ktoré spája jedna dizajnová línia. Použité materiály – drevo kov, látka a koža v decentnej kombinácii s osvetľovacími rampami na stropných nosníkoch, vytvoria elegantný nadčasový interiér s veľkou mierou variabilnosti.

Klient:

GAS FAMILIA, s.r.o.

Rok realizácie:

2017

Autor:

Stanislav Šutvaj , Matúš Bišťan , Martin Bišťan

Spolupráca:

Pavol Mičáň

Radoslav Kurucz

Michal Vierik

Podobné projektyVšetky projekty