Grand Hotel Praha Tatranská Lomnica rekonštrukcia a dostavba areálu

Popis projektu

Grand Hotel Praha v Tatranskej Lomnici je postavený v secesnom slohu a vo svojej 110 ročnej histórii bol vždy najlepším hotelom Tatier. Zámerom investora bola komplexná rekonštrukcia s vybudovaním apartmánových domov vo svahu pod hotelom, ktoré by slúžili ako luxusné depandance historického hotela.
Úroveň rekonštrukcie a interiéru bola projektovaná na 5 hviezdičkovú kvalitu. V rámci areálu hotela sa zrekonštruuje pôvodná budova údolnej stanice lanovky na Skalnaté Pleso od architekta Jurkoviča, z ktorej bude ataktívna reštaurácia so zachovaným pôvodným interiérom a muzeálne upraveným strojným zariadením. Areál dopľňa rozsiahly wellness s plaveckým a relaxačným bazénom , kongresová sála a exteriérový amfiteáter.

Našou filozofiou bola taká revitalizácia areálu, ktorá obnoví pôvodné hodnoty starého hotela a upraví ho na najvyššiu úroveň pre najnáročnejšiu klientelu Vysokých Tatier. Zdevastovaný svah pod hotelom, ktorý zničila kalamita navrhujeme zrevitalizovať miešaným lesom v ktorom budú citlivo do svahu zapustené apartmánové domy terasového charakteru. Statickú dopravu navrhujeme kompletne umiestniť do podzemných garáží a areál zhodnotiť kongresovou sálou s amfiteátrom.

Miesto realizácie:

Tatranská Lomnica

Rok realizácie:

Vyzvaná architektonická súťaž 2008

Autor:

Martin Bišťan , Stanislav Sutvaj , Juraj Záhorec , Matúš Bišťan ,

Spolupráca:

Marian Švec

Podobné projektyVšetky projekty