Prestavba Chaty Pilsko – Oravské Veselé

Popis projektu

Je to stavba zo 70-tych rokov minulého storočia. Je čiastočne schátralá s nefunkčnou dispozíciou a ošarpanou fasádou. Cieľom obce je zrevitalizovať chatu na súčasné potreby občanov a turistov tohto cezhraničného regiónu.
Chata Pilsko je situovaná na atraktívnom pozemku, ktorý je dostatočne vzdialený od obce, ale z pohľadu prístupu je situovaný tak blízko, že je logické celoročne využívať reštauračnú a wellnessovú časť chaty pre občanov a firmy z obce a blízkeho okolia. Stavba je vyprojektovaná ako kvalitne zariadená turistická ubytovňa s dvoma hviezdičkami s možnosťou bývania nielen v izbách, ale aj v kompletne vybavených apartmánoch, s možnosťou celoročnej prevádzky.
Architektúra pôvodnej stavby je v hlavných rysoch a hmote zachovaná, a je upravená pre súčasné nároky a vybavenie. Rekonštrukcia je navrhnutá jednoducho moderne, prispôsobená najnovším trendom tohto typu architektúry. Hlavnou kompozičnou ideou je prepojenie výškovo posunutých terás a otvorenie spoločenských priestorov do okolitej prírody tak, aby návštevník voľne vnímal krásu prírody v každom ročnom období. Otvorenie wellnessu do prírody otváracou presklenou stenou, dodalo stavbe novú dimenziu atraktivity.

Klient:

Obecný úrad Oravské Veselé

Miesto realizácie:

Oravské Veselé

Rok realizácie:

Štúdia 2015 , Projekt 2016

Autor:

Matúš Bišťan , Peter Sálus

Spolupráca:

Martin Bišťan

Podobné projektyVšetky projekty